Azərbaycanda yeni vençur fondu yaradılacaq
Daha bir vençur fondunun yaradılması nəzərdə tutulur.
Bunu “Alternativ maliyyə bazarlarının Azərbaycanda inkişaf perspektivləri” mövzusunda keçirilən konfransda çıxış edərkən İnnovasiya və Rəqəmsal İnkişaf Agentliyin idarə heyətinin sədri İnarə Vəliyeva deyib.
Onun sözlərinə görə, ötən il ilk belə Fondun yaradılmasına Agentlik və "Paşa Holdinq" tərəfindən hər biri 5 milyon manat, ayrı-ayrı kiçik sahibkarlar tərəfindən isə 1,3 milyon manat vəsait yatırılıb.
"Bu il yaradacağımız Fondun kapital tutumunun minimum 20 milyon dollar olacağı planlaşdırılır. Fonda investisiya yatırmaq istəyənlər Agentliyə müraciət edə bilərlər. Biz Agentlik olaraq minimum 5 milyon dollar investisiya yatırmağa hazırıq",- deyə İnarə Vəliyeva qeyd edib.
Bu il Azərbaycanda yeni vençur fondunun yaradılması nəzərdə tutulur.
Bunu Rəqəmsal İnkişaf və Nəqliyyat Nazirliyi yanında İnnovasiya və Rəqəmsal İnkişaf Agentliyinin sədr müavini İnarə Vəliyeva bildirib.
Onun sözlərinə görə, fondun nizamnamə kapitalının 20 milyon manat olması planlaşdırılır.
© "Vergiler", "Report"