Azərbaycan bankının Türkiyədəki törəməsi 100 milyonluq istiqraz buraxdı
Azərbaycanın "PAŞA Bank" ASC-nin Türkiyədə törəmə bankı olan "PAŞA Yatırım Bankası" (PAŞA Bank Türkiyə) 100 milyon türk lirəsi dəyərində istiqrazlar buraxıb.
Marja.az xəbər verir ki, istiqrazlar ilə cəlb ediləcək vəsait ilə kənd təsərrüfatı sektoruna maliyyə dəstəyi göstəriləcək.
""PAŞA Bank, "Tarfincom" adından ixtisaslı investorlara təklif olunacaq, 5 tranşlı, orta ödəmə müddəti 216 gün olan 100 000 000 Türk lirəsi (cari məzənnə ilə 9 milyon 40 min manat - red) məbləğində 2023-cü ilin ilin ilk Aktiv Təminatlı Qiymətli Kağızlarını buraxdı", -məlumatda deyilir.
"Tarfin Tarım" kənd təsərrüfatı risklərinin hesablanması modelindən istifadə edərək, fermerlərin gübrə, toxum və yem kimi bütün kənd təsərrüfatı xərclərini münasib qiymətlər ilə və məhsul yığımında ödəmə imkanları ilə çıxışı təmin edir. "Tarfin Tarım"ın mobil tətbiqi ilə fermerlər yerləşdiyi bölgədə gübrə, yem və digər kənd təsərrüfatı məhsullarının qiymətlərini müqayisə edə, fərqli alternativləri görə bilirlər.