“Sədərək”də sahibkarlar etiraz edir
Ticarətçilər İqtisadiyyat Nazirliyi Dövlət Vergi Xidmətinin obyektlərə yeni kassa aparatlarının qoyulması tələbi ilə razılaşmaq istəmirlər.Bu gün səhər saatlarından “Sədərək” ticarət mərkəzində fəaliyyət göstərən əksər mağazalar bağlıdır.
Məlumata görə, buna səbəb sahibkarların bazarla bağlı yeni vergi siyasətinə etiraz etməsidir.
Belə ki, mağazalarını açmayan ticarətçilər İqtisadiyyat Nazirliyi Dövlət Vergi Xidmətinin obyektlərə yeni kassa aparatlarının qoyulması tələbi ilə razılaşmaq istəmirlər.
Məlumata görə, ticarət mərkəzində fəaliyyət göstərən bir çox şəxsin vergi ödəyicisi kimi qeydiyyatda olmadığı məlum olub.
Mağaza sahibləri və icarədarlar indiyədək vergini ticarət mərkəzinin rəhbərliyinə ödədiklərini və bu qaydada davam etmək istədiklərini bildiriblər.
"Sədərək" Ticarət Mərkəzinin mətbuat xidmətinin rəhbəri Kəmaləddin Qədimov bildirib ki, Sədərək Ticarət Mərkəzinində sahibkarların etiraz aksiyası keçirməsi ilə bağlı yayımlanan məlumatlar yalnışdır: "Sahibkarlar Dövlət Vergi Xidməti tərəfindən Respublika üzrə elektron xəritənin tərtib olunması ilə bağlı bir yerə toplaşıb"