Daşkənddə qazdoldurma məntəqələri müvəqqəti bağlanıb
Daşkənddəki avtomobil yanacaqdoldurma məntəqələri soyuq havaların başlaması və bunun nəticəsində yaranan qaz qıtlığı ilə əlaqədar müvəqqəti olaraq bağlanıb. Məntəqələr yalnız ictimai nəqliyyata xidmət göstərir.
Özbəkistan mətbuatının verdiyi məlumata görə, bu barədə Daşkənd hökümətinin (administrasiyasının) məlumatında bildirilir.
Bir müddət əvvəl “Uztansqaz” ASC-nin mətbuat xidməti xəbər vermişdi ki, soyuq havada yanacaq qıtlığı səbəbindən noyabrın 9-dan Özbəkistanın vilayətlərindəki avtomobil qazdoldurma kompressor stansiyalarında (CNG yanacaqdoldurma məntəqələrində) qaz təchizatı cədvəlində müvəqqəti məhdudiyyətlər tətbiq edilir. .
“Mümkün qədər çox evləri qaz və istiliklə təmin etmək üçün ictimai nəqliyyatda xidmət göstərənlər istisna olmaqla, bütün avtomobillər üçün yanacaqdoldurma məntəqələri müvəqqəti bağlanıb”, - məlumatda bildirilib.