Maliyyə Nazirliyi daxili bazardan 20 milyon manat cəlb etdi
14 iyun 2022-ci il tarixində Bakı Fond Birjasında Azərbaycan Respublikası Maliyyə Nazirliyinin AZ0105016940 ISIN-li, 20 milyon manat həcmində, 728 gün tədavül müddətli dövlət ortamüddətli istiqrazlarının (DOİ) yerləşdirilməsi üzrə hərrac keçirilib.
Birjanın yaydığı məlumata görə, hərrac zamanı 14 investor tərəfindən qiymət intervalı 93.6476 AZN (8%) və 99.2466 AZN (4.9%) olan 22 sifariş təqdim edilib.
Maliyyə Nazirliyinin qərarına əsasən istiqrazların kəsmə qiyməti 98.7795 AZN (5.15%), orta ölçülmüş qiyməti isə 99.0048 AZN (5.0292%) müəyyən edilib.
Sifarişlərin nominal qiymətlə ümumi məbləği 101 milyon 111 min 600 manat, yerləşdirilmiş həcmi isə 20 milyon manat təşkil edib.
Hərrac iştirakçıları 16 iyun 2022-ci il (T+1) tarixinədək istiqrazların alışı üzrə öhdəliklərini icra etməlidirlər. İstiqrazların ödəmə tarixi 11 iyun 2024-cü il.