Azərbaycan şirkəti xarici daşınmaz əmlak bazarlarını araşdırır
“AS Group Investment”-in strateji inkişaf planı yalnız Azərbaycan və Gürcüstanla məhdudlaşmır.
“AS Group Investment” Şirkətlər qrupunun təsisçisi Şahin Mövsümov “Marja”ya bildirib ki, Rusiya, Türkiyə, İran, Mərkəzi və Şərqi Avropa, Orta Asiya daşınmaz əmlak bazarları ətraflı araşdırılır, fəaliyyətimizin bu ölkələrə doğru genişləndirilməsi perspektivləri nəzərdən keçirilir.
Uzun illərdir ki, “AS Group Investment” regionun tikinti sektorunda müxtəlif profilli layihələr həyata keçirir, tikinti materialları istehsal edir. 2014-cü ildə “AS Group Investment” Tiflisdə regionun ən iri yaşayış kompleksinin – “Dirsi”-nin tikintisinin 1-ci mərhələsini uğurla başa çatdırıb.
2016-cı ildə şirkətlər qrupu tərəfindən Buzovna qəsəbəsində “Villa Siena” lüks klass villalar kompleksinin, bu ilin əvvəlində isə Mingəçevir şəhərində “Park Residence” premium klass yaşayış binasının tikintisi uğurla başa çatdırılıb. Bu ilin sonunda “Renessans Palace” premium klass yaşayış binasının tikintisini başa çatdırmağı planlaşdırılır.