DəmirBank-a etibar edən əmanətçilərin sayı artmaqda davam edir
Bazardakı vəziyyətdən asılı olmayaraq, müştərilər hər zaman əmanətlərini DəmirBank-a etibar edirlər. Buna sübüt ilin əvvəlindən müştərilər tərəfindən Banka manat ekvivalentində 24 milyonadək vəsaitin yerləşdirilməsidir. Bu barədə “Marja”ya Bankdan bildirilib.
DəmirBank müştərilərin tələblərini nəzərə alaraq, onlara müxtəlif əmanət növlərini təklif edir. Hazırda əmanətçilər depozit yerləşdirərək qısa müddətə yüksək gəlir əldə edə bilərlər. Belə ki, AZN əmanətləri üzrə faiz dərəcəsi 3 ay üçün illik 15%, 6 ay üçün isə illik 15,20 %, USD əmanətləri üzrə isə müvafiq olaraq 3% və 3,20% təşkil edir.
İstənilən şəxs əmanət növünə müvafiq olaraq ilkin mədaxil edib, əmanət hesabı açdırmaqla, bu imkandan yararlana bilər. Müştəri öz istəyinə əsasən faiz gəlirlərini aylıq, rüblük və ya müddətin sonunda əldə edə bilər. Qeyd etmək lazımdır ki, əmanət hesabını DəmirBank-ın istənilən filialında açmaq mümkündür.