Bir sıra banklar Dolları bahalaşdırdı
Bu gün də bir sıra banklarda ABŞ Dollarının alış və satış qiymətlərinin qalxdığı müşahidə olunur.
“Marja” xəbər verir ki, dünən ilə müqayisədə, Amrahbank dolların alış qiymətini 1.70 manatdan 1.71 manata, satışı isə 1.73 manatdan 1.7380 manata, Bank BTB alışı 1.7050 manatdan 1.71 manata, satışı isə 1.73 manatdan 1.74 manata, CDB Bank alışı 1.6550 manatdan 1.67 manata, satışı isə 1.74 manatdan 1.75 manata, Ziraat Bank Azərbaycan alışı 1.6850 manatdan 1.69 manata, satışı isə 1.7350 manatdan 1.74 manata, Azərbaycan Sənaye Bankı alışı 1.69 manatdan 1.70 manata, Azərtürkbank alışı 1.67 manatdan 1.68 manata, satışı isə 1.73 manatdan 1.7350 manata, Expressbank alışı 1.69 manatdan 1.71 manata, satışı 1.7280 manatdan 1.7350 manata, AtaBank alışı 1.69 manatdan 1.70 manata qaldırıb.
Xəbər verdiyimiz kimi, rəsmi məzənnə 1.7201 manatdan 1.7220 manata qalxıb.
28 mart 2017-ci il tarixində Mərkəzi Bankda Dövlət Neft Fondunun da iştirakı ilə hərrac keçirilmişdir. Hərracda manatın orta çəkili məzənnəsi 1,7220 səviyyəsində formalaşmışdır.
Novruz bayramından bu yana Azərbaycanda Dolların bahalaşması müşahidə olunur.