DəmirBank növbəti dəfə lider bank seçilib
DəmirBank növbəti dəfə “Təmassız ödəniş kartları üzrə lider bank” və Təmassız POS-terminal infrastrukturu üzrə lider bank” nöminasiyaları üzrə Mərkəzi Bank tərəfindən birinci yerə layiq görülmüşdür.
Təmassız ödənişlər sahəsində artıq iki il liderliyini qoruyan DəmirBank plastik kartlar bazarında ilk banklardan biri olaraq 2015-ci ilin 3-cü rübündə təmassız kartlar layihəsini reallaşdıraraq müştərilərinə təqdim etmişdir. Eyni zamanda təmassız ödəniş kart əməliyyatlarını həyata keçirməyə imkan verən POS-terminallar infrastrukturunun genişləndirilməsi istiqamətində də işlərə başlanılmışdı.
Müxtəlif sahələr üzrə innovativ yeniliklərə açıq olan DəmirBank hər zaman plastik kart biznesinin inkişafına önəm vermişdir. Buna sübüt bankın ölkədə kart emissiya edən ilk banklardan biri olmasıdır. Həmçinin nağdsız ödənişlərin inkişafı məqsədilə cari bank sistemində bir sıra köklü yeniliklər həyata keçirilmiş, nəticədə yeni plastik kart proqram təminatı tətbiq olunmuşdur. Yeni proqrama keçid funksionallığı ilə seçilən məhsulların yaradılmasına və bir çox əməliyyatların (kart məhsullarının yaradılması, çap edilməsi və s.) 3-cü tərəf təşkilatın vasitəçiliyi olmadan həyata keçirməyə imkan verir.
Texnoloji yeniliklərin tətbiqinə əhəmiyyət verən DəmirBank gələcəkdə də nağdsız ödənişlərin inkişafı istiqamətində görülən işləri davam etdirməyi planlaşdırır.