- Səhər saat 09:20-də Mərkəzi Bank Martın 14-nə USD/AZN rəsmi məzənnəsini 1.7437 manat səviyyəsində açıqladı.
- Saat 09:30-dan başlayaraq banklarda Dolların alış və satış qiymətlərinin düşdüyü müşahidə olundu, Dollar əsasən 1.74-1.76 manat səviyyələrindən satıldı. Qeyd edək ki, Dollar Manat qarşısında ötən həftədən ucuzlaşır.
-Saat 12:00-da Mərkəzi Bankda Dövlət Neft Fondunun da iştirakı ilə hərrac keçirildi. Hərracda manatın orta çəkili məzənnəsi 1,7279 manat səviyyəsində formalaşdı. Başqa sözlə, hərracda Manat Dollar qarşısında 0,9% möhkəmləndi.
- Günortadan sonra da banklarda Dolların məzənnələrinin düşdüyü müşahidə olundu. Dolların alış qiyməti 1.65 manatadək, satış qiyməti isə 1.7290 manatadək düşdü.
-Dolları, Günay Bank, Unibank və YapıKredit Bank rəqiblərindən daha ucuz satırdı.
- UniBank Dolların satış qiymətini 1.7437 manatdan 1.7290 manata, Günay Bank 1.7480 manatdan 1.7300 manata, Yapı Kredi Bank isə 1.7600 manatdan 1.7300 manata endirdi.
- Bank of Baku Dolların alış qiymətini 1.70 manatdan 1.67 manata, satış qiymətini 1.7450 manatadan 1.7350 manata, Amrahbank alışı 1.7150 manatdan 1.70 manata, satışı isə 1.7450 manatdan 1.74 manta, Azərtürkbank alışı 1.7050 manatdan 1.68 manata, satışı 1.7550 manatdan 1.75 manata, AFB Bank alışı 1.70 manatdan 1.68 manata, satışı isə 1.76 manatdan 1.75 manata, Bank BTB alışı 1.68 manatdan 1.65 manata, CDB Bank alışı 1.71 manatdan 1.68 manata, satışı isə 1.78 manatdan 1.76 manata, PAŞA Bank satışı 1.76 manatdan 1.7490 manata endirdi.
-KapitalBank Dolların alış qiymətini 1.72 manatdan 1.70 manata saldı, satış məzənnəsini isə olduğu kimi 1.7490 manatda saxladı.
- Axşam saat 17:05-də Mərkəzi Bank 15.03.2017-cı il tarixinə USD/AZN rəsmi məzənnəsinin 1,7282 səviyyəsində müəyyən olunduğunu açıqladı. Bu səviyyə, hərrac ilə müqayisədə cüzi yüksək idi.
Qeyd edək ki, çoxları hələ də manatın bahalaşacağına inanmırlar. Onlara görə, Manatın güclənməsi üçün iqtisadi səbəb yoxdur, Dolların ucuzlaşması, bir “oyundur”. Hələ də çox insan, Mart ayından başlayaraq Dolların bahalaşacağını hesab edir. Bəzi iddialara görə, ABŞ Mərkəzi Bankı Fed Martın 15-də faizi artırarsa, sonralar Dollar daha da bahalaşacaqdır.