Şahdağda yeni layihə: 20 hektarda kotteclər və yaşayış kompleksləri inşa olunacaq
Sky Breeze Shahdag: Sea Breeze brendinin tarixində yeni mərhələ"Agalarov Development" şirkəti Şahdağ dağlarında yeni layihəyə - "Sky Breeze Shahdag"a start verildiyini elan edib.
Marja.az xəbər verir ki, bu, "Sea Breeze" ekosistemində ilk qış məkanı olmaqla, Xəzər sahilindəki əfsanəvi kurort şəhərinin inkişafında mühüm mərhələ sayılır.
Layihə Azərbaycanın ən mənzərəli dağ-xizək bölgələrindən birinin mərkəzində, 20 hektar ərazidə yerləşəcək. Burada kotteclər və yaşayış kompleksləri inşa olunacaq. "Sky Breeze Shahdag" şəhər həyatının rahatlığını, müasir kurort estetikası ilə dağ istirahətinin təbiətə yaxın atmosferini birləşdirəcək.
"Sea Breeze" şəhər-kurortunun yaradıcısı Emin Ağalarov bildirib:
"“Sea Breeze" layihəsi o qədər uğurlu oldu ki, biz onu yeni istiqamətlərdə inkişaf etdirmək qərarına gəldik. Beləcə, yeni brend — "Sky Breeze" ortaya çıxdı. Su ilə bağlı hər şey "Sea Breeze"dir, dağlarda olan isə "Sky Breeze". Bu, "Sea Breeze"in kiçik, qış versiyası olacaq və bu möhtəşəm dağ-xizək kurortunun qonaqlarına unikal təcrübə və rahat həyat məkanı təqdim edəcək.”
"Sky Breeze Shahdag" ilham axtaranlar, aktiv istirahəti sevənlər və möhtəşəm qarlı zirvələr arasında mütləq rahatlıq hissini dəyərləndirənlər üçün yeni istiqamət olacaq.