"Kristal"dan "beton çatlaması" iddialarına cavab - “Park Yasamal"da təhlükəsizliklə bağlı narahatlığa əsas yoxdur"
Son günlər sosial şəbəkələrdə "Kristal"ın "Park Yasamal" layihəsi ilə bağlı yayılan video bir sıra suallar doğurub. Həmin videoda mənzillərin birində döşəmə səthində əmələ gəlmiş çat təsvir olunub və bunun tikilinin keyfiyyəti ilə bağlı olduğu barədə yanlış təəssürat yaradılıb.
Şirkət tərəfindən verilən məlumata görə, videoda əks olunan görüntülər binanın əsas konstruktiv beton hissəsini deyil, sırf izolyasiya üzərində vurulmuş qoruyucu qatı əks elətdirir, bu halın binanın təhlükəsizliyi və dayanıqlığı ilə heç bir əlaqəsi yoxdur. Bu hal tikinti prosesində rast gəlinə bilən texniki vəziyyətdir və sonrakı mərhələdə tam aradan qaldırılır.
Məsələ ilə bağlı ətraflı məlumat almaq və şirkətin mühəndisinin verdiyi izahı izləmək üçün videoya keçid edə bilərsiniz:
Videoda aydın şəkildə göründüyü kimi, yayılan görüntülər hər hansı əsaslı narahatlıq yaratmır. Bu çatlar binanın keyfiyyətinə, möhkəmliyinə və uzunömürlülüyünə heç bir təsir göstərmir. Layihənin bütün konstruktiv elementləri beynəlxalq standartlara uyğun inşa olunub və tikinti prosesi boyunca müvafiq texniki nəzarət tədbirləri ilə təmin edilir.