PAŞA Bankın 40 milyonluq istiqrazlarına böyük maraq
İstiqrazlara 65 investor maraq göstərib və tam məbləği yerləşdirilib.25 iyul 2025-ci il tarixində Bakı Fond Birjasının (BFB) Listinq Komitəsinin qərarı ilə "PAŞA BANK" ASC-nin istiqrazların ticarətə buraxılması üçün “Ticarətə İcazə” qərarı verilmişdi.
Marja xəbər verir ki, qeyd olunan istiqrazların abunə yazılışı 30 iyul 2025-ci il tarixində başlayıb, 12 avqust 2025-ci il tarixinə (bu tarix də daxil olmaqla) kimi 10 iş günü ərzində yekunlaşmışdır.
"PAŞA BANK" ASC-in istiqrazlarının abunə yazılışı üsulu ilə yerləşdirilməsi isə 14 avqust 2025-ci il tarixində baş tutmuşdur. Bankın 40 milyon manatlıq istiqrazlarına 2 dəfədən çox - 90 milyon 121 min manatlıq cəmi sifariş olub. Abunə yazılışında 65 investor 74 sifariş ilə iştirak edib. 54 investorun 54 sifarişi icra edilib. İstiqrazların tam məbləği abunə yazılışı üsulu ilə yerləşdirilib.