"Ziraat Bank Azərbaycan"ın xalis mənfəəti 25 faiz artıb
"Ziraat Bank Azərbaycan" ASC 2025-ci ilin 1-ci yarısını (yanvar-iyun) 10 milyon 136 min manat xalis mənfəət ilə başa vurub. Bank 2024-cü ilin eyni dövrünü 8 milyon 129 min manat xalis mənfəət ilə bağlamışdı. Beləliklə, "Ziraat Bank Azərbaycan"nin xalis mənfəəti 2025-ci ilin 1-ci yarısında ötən ilin eyni dövrü ilə müqayisədə 2 milyon 7 min manat və ya 24,7% artıb.
Marja.az xəbər verir ki, 2025-ci ilin ilk 6 ayında ötən ilin eyni dövrü ilə müqayisədə "Ziraat Bank Azərbaycan"ın faiz gəlirləri 9 milyon 748 min manat və ya 40% artaraq 34 milyon 80 min manat, qeyri-faiz gəlirləri isə 2 milyon 838 min manat və ya 36,1% artaraq 10 milyon 695 min manata təşkil edib.
AKTİVLƏRİNİN MƏBLƏĞİ 1 MİLYARD MANATDAN ÇOXDUR
"Ziraat Bank Azərbaycan"ın cəmi aktivləri 2024-cü ilin sonu ilə müqayisədə 147 milyon 406 min manat və ya 16% artaraq 30 iyun 2025-ci il tarixində 1 milyard 68 milyon 531 min manata çatıb. O cümlədən, Bankın kredit portfeli ( müştərilərə verilən kreditlər) 95 milyon 933 min manat və ya 18,1% artaraq 625 milyon 646 min manata yüksəlib.