KASKO sığortası: Maliyyə sabitliyinizin təminatı
Azərbaycanda nəqliyyat vasitələrinin sayı artdıqca, yol hərəkətində risklər də paralel olaraq çoxalır. Bu reallıq fonunda KASKO könüllü avtomobil sığortası artıq sadəcə əlavə seçim deyil, maliyyə təhlükəsizliyinin əsas təminatlarından biri kimi çıxış edir.
KASKO sığortası avtomobil sahiblərinə qəza, təbii fəlakət, oğurluq, yanğın və digər gözlənilməz hallarda əmlaklarının dəyərini qorumağa imkan yaradır. Bu sığorta növü yalnız avtomobilin deyil, sahibinin də psixoloji rahatlığı və hüquqi güvəni üçün əvəzolunmaz vasitədir.
Təcrübə göstərir ki, qəza və zərər hallarında KASKO sığortası olmayan şəxslər yüksək maliyyə itkiləri ilə qarşılaşır, çox zaman bu hallar ciddi sosial və hüquqi problemlərlə nəticələnir. Halbuki KASKO sığortası ilə vətəndaş bu cür halların risklərini sığorta şirkətinə ötürərək özünü və ailəsini maliyyə çətinliyindən qorumuş olur.
Bu gün avtomobil sahibi olmaq yalnız rahatlıq deyil, həm də məsuliyyətdir. Məsuliyyətli avtomobil sahibləri üçün isə KASKO sığortası – sadəcə kağız üzərində müqavilə deyil, real təhlükəsizlik qalxanıdır.
Azərbaycan Sığortaçılar Assosiasiyası bütün avtomobil sahiblərini çağırır: Özünüzü və avtomobilinizi sığortalayın – təhlükəsiz gələcəyə investisiya edin.