"Göyçay Şərab"ın gəliri və mənfəəti artıb - 16,5 MİLYON MANAT GƏLİR, 2 MİLYONA YAXIN MƏNFƏƏT
"Göyçay Şərab" ASC 2024-cü ili 1 milyon 939 min manat xalis mənfəət ilə başa vurub. Şirkət 2023-cü ili 1 milyon 314 min manat xalis mənfəət ilə bağlamışdı. Beləliklə, "Göyçay Şərab"ın xalis mənfəəti 2024-cü ildə 2023-cü illə müqayisədə 625 min manat və ya 47,6% artıb.
Marja.az xəbər verir ki, "Göyçay Şərab" ASC-nin satışdan gəlirləri (əsas əməliyyat gəlirləri) 2023-cü ildə 12 milyon 807 min manat ikən, 2024-cü ildə 16 milyon 465 min manata yüksəlib (3 milyon 658 min manat və ya 28,5% artıb).
DÖVLƏT BÜDCƏSİNƏ DAHA ÇOX MƏNFƏƏT VERGİSİ ÖDƏYİB
"Göyçay Şərab" ASC 2024-cü ilin yekunları üzrə 485 min manat mənfəət vergisi ödəyib. Şirkət 2023-cü ildə 328 min manat mənfəət vergisi ödəmişdi.
31 Dekabr 2024-cü il tarixində "Göyçay Şərab" ASC 15 milyon 773 min manat cəmi aktivlərə malik olub. Şirkət 2023-cü ilin sonunda 14 milyon 205 min manat cəmi aktivlərə malik idi.