Gmail mobil proqramında e-poçt tərcüməsi funksiyası işə salınıb
Google şirkəti, Gmail mobil proqramında daxili e-poçt tərcüməsini təqdim edir. Bu funksiya əvvəllər yalnız e-poçt xidmətinin veb versiyasında mövcud idi.
Marja xəbər verir ki, şirkətin yaydığı məlumatda deyilir.
“Bu gündən etibarən biz çox dillərdə asanlıqla ünsiyyət qurmağa imkan verən daxili tərcümənin Gmail mobil proqramına inteqrasiyası edildiyini elan etməkdən məmnunuq”, - məlumatda deyilir.
Mobil telefondan mesajı birbaşa proqramda tərcümə etmək üçün məktubun yuxarı hissəsindəki "Tərcümə et" düyməsini sıxmaq və mövcud 100-dən çox dildən istədiyiniz dili seçmək lazımdır. “Çox tələb olunan bu funksiya istifadəçilərə istənilən dildə yazışmaları oxumağa və başa düşməyə kömək edəcək”, - deyə şirkət bildirib.
Xüsusiyyət tədricən istifadəyə verilir. Belə ki, Android istifadəçiləri avqustun 8-dən, iOS istifadəçiləri isə avqustun 21-dən tətbiqdə tərcümədən istifadə edə biləcəklər.