“Atəşgah Sığorta” Avto-icbari sığorta üzrə xidmətin ən aşağı olduğu sığorta şirkətidir
Azərbaycan Mərkəzi Bankı Aprel 2022 - Mart 2023 dövrü üzrə "Avto-icbari sığorta şikayət İndeksi"ni açıqalyıb. İndeks sığorta şirkətlərindən edilən şikayətlərə əsasən müəyyən edilir.
Marja.az İndeksə istinadən xəbər verir ki, xidmətin ən yaxşı olduğu şirkətlər "Naxçıvansığorta" ASC, “PAŞA Sığorta” ASC və "Qala Sığorta" ASC-dir.
Xidmətin ən aşağı olduğu şirkətlər isə “Atəşgah Sığorta” ASC, "AzSığorta" ASC, "AtaSığorta" ASC və "Günay Sığorta" ASC-dir.
Xatırladaq ki, "Atəşgah Sığorta Şirkəti" ASC 2022-ci ili 518 min manat xalis zərər ilə başa vurub.
"Atəşgah Sığorta Şirkəti" zərər açıqladıQeyd edək ki, İndeksin 1.00-dәn aşağı olması hәmin portfel üzrә xidmәt sәviyyәsinin digәr şirkәtlәrlә nisbәtdә yaxşı olduğunu, lakin 1.00-i üstәlәmәsi xidmәt sәviyyәsinin digәr şirkәtlәrә nәzәrәn aşağı olduğunu göstәrir.
Şikayətlər üzrə bazar payı – müvafiq sığortaçı üzrә şikayәtlәrin ümumi şikayәtlәrә nisbәtidir.
Bağlanana müqavilələr üzrə bazar payı – müvafiq sığortaçı üzrә bağlanan müqavilәlәrin sayının ümumi müqavilәlәrin sayına nisbәtidir.