Bu sığorta şirkəti hər gün müştərilərinə 20 min manat ödəyib
Azərbaycan sığorta bazarında 23 ildən artıq uğurlu fəaliyyət göstərən "A-Qroup" 2018-ci ilin üçüncü rübünün nəticələrini açıqlayıb.
Şirkətdən verilən məlumata görə, cari ilin 9 ayında sığorta haqlarının həcmi 4 milyon 697 min 708 manat təşkil edib ki, bu da ötən ilin müvafiq hesabat dövrü ilə müqayisədə 1 milyon 299 min manat və ya 38% çoxdur.
Ənənəvi olaraq ümumi yığımların böyuk hissəsi - 4 milyon 21 min 107 manat olmaqla Könüllü Tibbi Sığorta üzrə olmuşdur. KASKO üzrə sığorta haqları 2,5 dəfə artıb və bu da şirkətin sabit müsbət dinamikasını nümayiş etdirir.
2018-ci ilin üçüncü rübündə "A-Qroup"un sığortalıları 5 milyon 694 min 959 min manat məbləğində ödəniş alıblar. Ödənişlərin böyük qismi könüllü tibbi sığortanın payına düşərək 5 milyon 451 min 868 manat təşkil edib.
Ortalama olaraq "A-Qroup" 2018-ci ilin üç rübündə hər gün müştərilərinə 20 000 AZN məbləğində ödəniş həyata keçirmişdir.