SOCAR 12 məntəqəsində sıxılmış təbii qaz satacaq
İlin sonunadək “SOCAR Petroleum”a məxsus 12 yanacaqdoldurma məntəqəsində sıxılmış təbii qazın (STQ-beynəlxalq miqyasında CNG, yəni “Compressed Natural Gas”) satışı həyata keçiriləcək.
Bu gün “SOCAR Petroleum” Bakı-Hövsan yolunun başlanğıc hissəsində, “Baku-Bus” MMC-nin yaxınlığında CNG məntəqəsini istifadəyə verib:
“Bununla da şirkət Azərbaycanın pərakəndə yanacaq satışı bazarında ilk dəfə olaraq müştərilərə qiymət baxımından daha sərfəli olan alternativ nəqliyyat yanacağı kimi CNG satışına başlayıb”.
Bildirilib ki, avqust-sentyabr aylarından başlayaraq Sabunçu rayonu, Sabunçu dairəsinin cənub-qərb hissəsindəki, Xətai rayonu, Babək prospektidəki, Nobel prospektindəki, Zabrat qəsəbəsi, Sabunçu-Zabrat yolunun sağ tərəfindəki yanacaqdoldurma məntəqələrində CNG satışı həyata keçiriləcək. Cari ilin sonunadək bu sıraya Bibiheybət məscidinin yanındakı, Bakı-Salyan şosesinin 70-ci km-dəki, Bakı-Qazax yolunun sağ tərəfindəki, Bakı-Salyan şosesinin 70-ci km-dəki, Bakı-Ələt yolunun sol tərəfindəki, Bakı-Quba yolunun 28-ci km-dəki, yolun sağ tərəfindəki yanacaqdoldurma məntəqələri də əlavə olacaq.