AccessBank əməkdaşları Sahibkarlığın İnkişafı Fondunun müsabiqəsində qalib oldular
(®) Sahibkarlığın İnkişafı Fondunun sənaye sahələrində fəaliyyət göstərən sahibkarlara güzəştli kreditlərin verilməsinin stimullaşdırılması məqsədi ilə keçirdiyi müsabiqədə AccessBank əməkdaşları birinci və ikinci yerlərə layiq görülüblər.
Sahibkarlığın İnkişafı Fondu güzəştli kreditlərinin verilməsində aktiv iştirak edən kredit mütəxəssisləri arasında 01.03.2023-01.07.2023-cü il tarixlərində “Sənayenin inkişafına dəstək” adlı müsabiqə keçirib. Müsabiqənin şərtlərinə əsasən sahibkarlara daha çox sayda və həcmdə kredit vermiş, 2-si AccessBank əməkdaşı olmaqla, 3 mütəxəssis qalib elan olunub. Qaliblər pul mükafatı və sertifikatla təltif olunublar.
AccessBank Azərbaycanda mikromaliyyələşdirmə lideri olaraq, 2002-ci ildən kiçik və orta bizneslərə xidmət göstərir. Bankın səhmdarları sırasında Asiya İnkişaf Bankı, Avropa İnvestisiya Bankı, Beynəlxalq Maliyyə Korporasiyası və digər beynəlxalq maliyyə təşkilatları və investisiya fondları yer alır. Bankın 14-ü Bakıda, 16-sı bölgələrdə olmaqla, 30 filialı fəaliyyət göstərir.
*AccessBank QSC xidmətlərini Azərbaycan Respublikası Mərkəzi Bankı tərəfindən verilmiş 25 Oktyabr 2002-ci il tarixli, 245 nömrəli lisenziya əsasında təqdim edir və Bakı şəhəri, Yasamal rayonu, Tbilisi prospekti 3 ünvanında yerləşir.